Tänk vad mycket skillnad en enda vecka kan göra. Och det är när man gör en väl genomtänkt kommentar ökar man sina poäng snabbt, det har vi verkligen Dodgravarn märkt. Twink ligger som förra veckan i toppen då han satte tre till ”bästa kommentarer” och införtjänade därför 15 poäng. Däremot så lång Dodgravarn nere på 20 poäng och har här på endast en vecka sprungit ikapp Twink och ligger nu inte långt efter på hela 64 poäng, det är alltså en ökning på 44 poäng på bara en vecka.
Så ni märker ganska lätt att matchen inte är slut ännu. Det är ännu två veckor kvar innan Jabb.se-tävlingen är över och ni vet själva vilken prestige det är att komma i topp tre. För att inte tala om förstaplats där man får hem en fin Randy Couture-docka, precis den ni ser på bild ovan. Är du osäker på hur det hela går tillväga så kan ni kika in reglerna här.
Fortsätt att göra det otroliga jobb med kommentarerna ni gör idag och glöm inte att köpa något häftigt från Jabb.se som väldigt vänligt har sponsrat oss med Randy Couture-dockan. Här under har vi topp 3, efter hoppet har vi den fullständiga listan med lite nya namn i sen första veckan.
Twink 86 poäng – 10
Dodgravaren 64 poäng – 8
Skurtbert 22 poäng – 3
Så här ser den hela listan ut inklusive de tre som ligger i toppen. Den siffran som är efter det lilla sträcket är antalet gånger en person har vunnit ‘postens bästa inlägg’. Glöm inte heller att med en gravatar får man fem lättförtjänta poäng.
- Twink 86 poäng – 10
- Dodgravaren 64 poäng – 8
- Skurtbert 22 poäng – 3
- Mirick 20 poäng – 2
- Peter A 19 poäng – 2
- Ahmed 17 poäng – 2
- Norre 17 – 1
- Tim 13 poäng – 1
- Hillarp 12 poäng
- Stefan 10 poäng – 1
- Petter H 10 poäng – 2
- Biffmedpommes 10 poäng – 1
- Leonardo 10 poäng – 2
- Kman 7 poäng
- Toffe 6 poäng
- Kman 6 poäng
- Per 6 poäng
- Loke 5 poäng – 1
- Bompa 5 poäng – 1
- Slack MoFo 5 poäng – 1
- Perran 5 poäng – 1
- Jakob 5 poäng – 1
- Anders 5 poäng – 1
- Fedor-fan 5 poäng – 1
- Crisse 1 poäng
- Jacke 1 poäng
- Leonardo 1 poäng