Maria på Budofitness Sveavägen 90 med mina sponsorkläder från Fighter.
Hej alla läsare, jag har fått min alldeles egna blogg här på MMAnytt.se… Nu får jag skriva vad jag vill och ändå få skit för de 😉 Nä… ja skämtar, tanken är att här kan jag skriva annat än nyheter, typ vilka man hänger med, skvaller, bilder på Dana White full mm. Tanken med egen blogg är att kunna skriva allt annat som inte räknas som nyheter, vissa gillar detta vissa inte, man kan inte tillfredställa alla. Typ videos där jag och Alexander Gustafsson tränar ihop och jävlas med varandra, eller bara har kul.
Jag kommer skriva en presentation om några dagar, idag var jag på möte hos tidningen MOORE och jag ska delta i en tävling. Det blir MOORE Vs MMAnytt!!!
Tävlingen går ut på att utvecklas mest efter 8 veckors hård träning, vi är 5 deltagare, kan inte avslöja vilka än men jag är en av dom. Jag skrev tidigare på ”stora” sidan att jag ska börja träna så detta är ett ypperligt tillfälle och komma iform. Så direkt efter mötet så gör jag det jag brukar göra, satte bollen i rullning.
Jag skaffade sponsorer till mig själv. Jag gick till Sveavägen 90 Budofitness, Hayes som är trevligast på stan gav mig en väska för att komma igång. Prylar från Fighter för att komma igång, ni ser vad jag fick på bilden ovan. Så nu gäller det att sätta igång på fullaste allvar, ingen Bingo ska stå i vägen.
Jag börjar träna hos Omar Bouiche på Pancrase på Rådmansgatan 54, sugen på träna men vet inte vart? Kom ner till Omar. Klubben har ett fåtal platser kvar har jag hört och vem vill inte sparras med Jycken, Reza, Papy, Carlos mm… Om dom är för lite utmaning så nu finns alltid jag 😉
Jag kommer berätta mer om tävlingen snart, följ mig och mina upptåg på twitter @cavianmmanytt eller Facebook Mazdak Cavian.


