Grymt, kryckor! Bjud!
5ozofpain passar vidare tråkiga nyheter i form av att Anthony Johnson lyckats få till en knäskada vid träningen inför hans kommande match mot Matt Brown under The Ultimate Fighter 9-finalen.
Inte bara 5ozofpain skriver om det utan han har komponerat ett meddelande på sin myspace-sida också. Allt var också skrivet med stora bokstäver vilket gör det skönt att kunna översätta det och, ja, ta bort de stora bokstäverna.
”Det går inte så bra, förlåt till alla, mitt knä har pajat under träningen för min match. Inte de bästa tidpunkterna men jag kommer klara mig och komma tillbaka starkare. Det gör jag alltid!!”
Johnson och Brown var från början planerade att möta varandra på öppningsmatchen för huvudkortet och tv-sändningarna men nu kommer det självklart inte hända. Det har ännu inte kommit några nyheter om vad som kommer hända med Matt Brown, om han kommer få en ny motståndare eller om matchen blir inställd helt och hållet. Men då det fortfarande är en hel del dagar kvar tills matchen ska bli av så låter det första alternativet mest troligt.



