Super Sumo Foot Stomp visade sig vara fruktlös för alla förutom ringmakaren som tjänade en förmögenhet på reparationer.
Ikuhisa ”Minowaman” Minowa har av någon anledning en förkärlek att möta groteskt mycket större killar än sig själv, som helst är mindre skickliga på MMA, och sedan besegra dom. Oftast på något häftig benlås för att sedan få ett pappersbälte och äran att bli kallad Super Hluk.
Nu när han har det här eftertraktade Super Hluk-pappersbältet så måste han förstås hålla kvar sitt efterlängtade rykte. Detta gör han genom att planera in en match på Dream 14 mot den 150 kilo tunge Imani Lee. Alltså dryga 60 kilo tyngre än vad Minowaman själv är.
Lee själv har hunnit med tre MMA-matcher med en vinst och två förluster, men har mycket erfarenhet från WWE-scenen i Japan. Vilket kan visa sig vara ovärdelig i denna MMA-match. För när man minst anar det kan det behövas en ”Leg Drop”, och då är det tur att han har tränat på den.



