Fistbump!
Josh Barnett har sedan han blev avstängd, och sänkte Afflictions sista gala, haft det rätt lungt. Han är förstås avstängd från att tävla på grund av att han åkte fast för steroider. Han får gå matcher igen i september, om allt går väl och han testar rent igen.
Därför har han inte helt oväntat lite problem att gå matcher i USA. Däremot så är Dream en japansk organisation och inte behöver lyssna på amerikanska idrottskommissioner, om de inte ska hålla en gala i USA förstås. Dream har därför nu skrivit ett kontrakt med Barnett, och går allt som det ska bör han göra sin debut i organisationen redan den 22 mars.
Men det beror på om de lyckas hitta en motståndare som faktiskt vill möta Barnett. Ett rykte går om att flertalet personer har blivit tillfrågade, men samtliga har tackat nej. Inte något som är så väldigt förvånande heller, Barnett har inte direkt haft det bästa ryktet sedan steroiddomen föll. Igen.
Tack till Stabsnake för tipset.



