UFC 110 var en fantastisk gala. Och det är först nu vi kunnat börja smälta vad som faktiskt skedde i helgen, och direkt kommer nästa chock. Pick’em-utmaningen är rättad och klar, och det är inte rakt igenom roliga nyheter. Jag visste förvisso att det skulle vara många favoriter i den här galan, men om man tittar på pick’em-resultaten så var det väldigt många upsets.
Big Nog vs Cain Velasquez var en av de största upsetsen på den här galan och det märktes i poängräkningen. Men först och främst märker vi hur pick’em-utmanignen har sakta men säkert blivit en succé. Att totalt 80 bidrag lämnades in innan galan drog igång är riktigt roligt. Och vi går självklart vidare till det roligaste, vem vann egentligen?
Den här omgången blev väldigt jämn, och det var fyra personer som lyckades dra hem tävlingen med 12 poäng per skalle: Widde, Wroomfondel, Pelle och Hampe. Gratulerar till en vinnande omgång, och de som har registrerat sig kommer då självklart få 2 MMAnytt-poäng tillagda på sitt konto för att de fick VG samt ytterligare 5 poäng för att de vann allt.
Samtliga bidrag är rättade i den ursprungliga posten >>



